Start Kontakt Sektioner

Sektioner

Sektioner

Tävlingssektionen samordnar och ansvarar för Tävlingsreglementen, Licenser, Utbildningar, Flergrenstävlingar och Tävlingskalender

 

Respektive grensektion ansvarar för Grenreglementen, Tävlingstvister, Grenmästerskap, Grenens utveckling, Tävlingstillfällen, Tävlingstillstånd inom sin gren.

 

Tävlingssektionen

tavlingssektionen(a)mhf-ungdom.se

Ordförande 

Oscar Gustafsson

oscar@mhf-ungdom.se

070-426 65 82

Ledamöterna i
Trial-sektionen

 

trialsektionen@mhf-ungdom.se

    

Ledamöterna i
ATV-sektionen

 

atvsektionen@mhf-ungdom.se

 

Ledamöterna i
RRB-sektionen

 

rrbsektionen@mhf-ungdom.se

 

Adjungerad
kansli

Christer Folkesson

christer@mhf-ungdom.se

070-521 97 15

Adjungerad
kansli

Eva-Karin Larsson     

e-k.larsson@mhf-ungdom.se

0731-54 59 85


ATV-sektionen
atvsektionen(a)mhf-ungdom.se

Ordförande
Tomas Björklund ttjomme@hotmail.com 070-444 18 13

Ledamot
Arne Heimdahl terrangtjanst@gmail.com 076-026 68 91

Ledamot
Lennart Karlsson blata@live.se  


Förbundsstyrelsen

Sven-Olof Petersson sven-olof@mhf-ungdom.se  


Förbundsstyrelsen

Veronica Andersson veronica@mhf-ungdom.se  
Adjungerad
kansli
Eva-Karin Larsson e-k.larsson@mhf-ungdom.se 0731-54 59 85  

Trial-sektionen

trialsektionen(a)mhf-ungdom.se


Ordförande

Roger Bäckgren 

roger@biketrialsweden.se
 


Ledamot

Peter Folkeson     mhftrial@hotmail.com 0708-38 32 27

Ledamot
Mats Ohlsson-Lindroos
stenbylund@hotmail.com 
070-663 98 49

Förbundsstyrelsen
Emma Svensson emma@mhf-ungdom.se  

Förbundsstyrelsen
Oscar Gustafsson oscar@mhf-ungdom.se 070-426 65 82
Adjungerad
kansli
Eva-Karin Larsson      e-k.larsson@mhf-ungdom.se 0731-54 59 85


RRB-sektionen

rrbsektionen(a)mhf-ungdom.se

Ordförande
Roland Jonsson  rrbsektionen@mhf-ungdom.se 

070-204 50 65 


Ledamot

Jan-Erik Göransoon rrbsektionen@mhf-ungdom.se

070-509 85 48 


Ledamot

Tommy Andersson
 
 

Förbundsstyrelsen
     

Förbundsstyrelsen
Ebba Persson ebba@mhf-ungdom.se  
Adjungerad
kansli
Eva-Karin Larsson      e-k.larsson@mhf-ungdom.se 0731-54 59 85

 J0401485

MHF-Ungdom | Hammarby Fabriksväg 25 | 120 30 Stockholm | Tel. 08-55 576 576 | Epost. info@mhf-ungdom.se
Adminlogin